Grajdovy stránky: astronomie, analogová elektronika, něco pro odpočinek- malá trocha od kdečeho.

Astronomická pozorování

Sem jsem zatím přidal katalog objektů, které jsem za dobu svého zájmu o astronomii pozoroval. A ještě jsem přidal jednu astronomickou maličkost, zhruba někdy z roku 2005, či co. 04.10.2008

Metodika vizuálního pozorování těžkých dvojhvězd- jak vyzrát na dvojhvězdy je článeček, který má upřesnit a prohloubit informace z rubriky o barevných filtrech

Úspěšné rozpoznání kotoučku planetky Ceres- krátký report z pozorování planetky Ceres v těsné blízkosti hvězdy GSC 1973-1167 dne 13.04.2009. Hvězda měla přibližně stejnou magnitudu, jako planetka a bylo možné vzájemně porovnat úhlové rozměry kotoučku planetky s rozměry pozorovaného Airyho disku hvězdy.

Barvy vesmíru- rubrika pro všechny, kteří věří, že ani největšími dalekohledy nikdy nespatří barevnou krásu vesmíru- připravuje se.

Pozorování refrakčního spektra hvězdy Capella je kopií mého příspěvku z Nezávislého Astronomického Fóra, kde jsem se pokusil odvodit jednoduchou teorii kolem svého úspěšného pokusu o pozorování refrakčního spektra hvězdy αAur a uvedl report z pozorování.


Tak tohle je krásný příklad do praxe aplikované fantazie.

Maska.jpg

Když jsem navrhnul plošný spoj pro vyhřívání sekundáru svého newtona a poslal ukázku jedné kolegyni Daja149, tohle s ním spáchala. Hrozně se mě ta maska líbí a než ten plošný spoj půjdu leptat, dostal jsem chuť odpočinout si přidáním jeho šikovně upravené verze na svoje stránky. Tak se tady najednou objevila jedna nevšední originální maska.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.