Grajdovy stránky: astronomie, analogová elektronika, něco pro odpočinek- malá trocha od kdečeho.

Kalendář

Statistika

IP

Astronomická pozorování

Sem jsem zatím přidal katalog objektů, které jsem za dobu svého zájmu o astronomii pozoroval. A ještě jsem přidal jednu astronomickou maličkost, zhruba někdy z roku 2005, či co. 04.10.2008

Metodika vizuálního pozorování těžkých dvojhvězd- jak vyzrát na dvojhvězdy je článeček, který má upřesnit a prohloubit informace z rubriky o barevných filtrech

Úspěšné rozpoznání kotoučku planetky Ceres- krátký report z pozorování planetky Ceres v těsné blízkosti hvězdy GSC 1973-1167 dne 13.04.2009. Hvězda měla přibližně stejnou magnitudu, jako planetka a bylo možné vzájemně porovnat úhlové rozměry kotoučku planetky s rozměry pozorovaného Airyho disku hvězdy.

Barvy vesmíru- rubrika pro všechny, kteří věří, že ani největšími dalekohledy nikdy nespatří barevnou krásu vesmíru- připravuje se.

Pozorování refrakčního spektra hvězdy Capella je kopií mého příspěvku z Nezávislého Astronomického Fóra, kde jsem se pokusil odvodit jednoduchou teorii kolem svého úspěšného pokusu o pozorování refrakčního spektra hvězdy αAur a uvedl report z pozorování.


 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.