Grajdovy stránky: astronomie, analogová elektronika, něco pro odpočinek- malá trocha od kdečeho.

Kalendář

Statistika

IP

Hudba na youtube.com

Vpravo dole mívá přehrávač přepínač „HQ”. Pro kvalitnější zvuk při přehrávání můžu jen doporučit přepnout na HQ. Někdo je možná k mizernému zvuku tolerantnější, než já. A proč ne. Vždyť jde přece o hudbu...


Connie Haines - Midnight Johnny: je moc pěkná, a taky pěkně namyšlená písnička.

Wallace Collection - Daydream: si zaslouží místo v této rubrice už jen proto, protože podle mého vkusu je to jedna z nejhezčích oldies písniček vůbec.

Spanky & Our Gang- Lazy Day je další z mých nejoblíbenějších, a taky je tak plná pohody...

Iggy Pop- Candy: tohle je opravdu hodně podařená písnička, jedna z těch, kterých se prostě nemůžu nabažit. Škoda, že v našich luzích a hájích je známá spíš její překopávka. Nabízím zde taky předělávku, ale předělávka se týká JEN videa, ne hudby. To video je skvělý hned z vícero důvodů. 1.Ten borec tam naprosto fantasticky šaškuje!!!:):):) 2. Ta slečínka je neuvěřitelně půvabná. A vsadím se, že bude i pěkně prdelatá... 3. Ale hlavně, stojí za to, se na video pořádně podívat, a pokoušet se vydedukovat co nejvíc detailů ze života těch dvou... Vám přeju hezkej poslech, pokud jste v dobrém smýšlející, a těm dvěma hezký společný soužití, a tomu borcovi navíc, ať slečna moc nezlobí.

The Rolling Stones - She`s a Rainbow: nádherná, moje nejoblíbenější písnička od této skupiny, která se však příliš často v oldies rádiích neobjevuje...

Cat Stevens - Matthew and Son: další úžasný hudební klenot dvacátého století. Klavír, trumpety, smyčce, rocková kytara. Co víc si přát?

Hana a Petr Ulrychovi — Brána milenců: jedna z nejskvělejších českých klasik, co znám...

David Ruffin- My Whole World Ended:Mám tady pro Vás jednu z nejkrásnějších oldies písniček, co znám...

Jedna z nádherných písniček od Five Stairsteps- Ooh Child- a vlastně jedna z těch, co mám nejradši. Odkaz by mohl být funkční i delší dobu.

Melanie Savka- Lay Down (Candles In The Rain) je písnička, kterou jsem si oblíbil a při poslechu se dostávám skoro do extáze díky nádhernýmu praskotu zrníček prachu a nerovností na povrchu gramofonové desky, který k hudbě téhle „dávné” hudbě patří jako zapálená cigareta k orosenýmu pivu

Creedence Clearwater Revival- Long As I Can See The Light... ...to je zvláštní. Na první pohled by se mohlo zdát, že tahle hudební skupina hrála lacinou, komerční hudbu, která zapadne jako slunko. A hle, dodnes jsou hity těchto čtyř borců nezapomenutelný. Takže i sem patří jedna jejich úžasná písnička.

Brooklyn Bridge: Worst That Could Happen je jedna z těch věcí, co občas potřebuju slyšet, aby jsem si uchoval dobrou náladu... To video, kde se věc přehrává na HiFi dobovém gramecu, je půvabný, proto jsem vybral právě tohle. Škoda, že je tam slyšet zkreslení, možná by stálo za to vyměnit přenosku. Ale když už není k sehnání? Hmm, opravit se dá všechno...

Cher- All I Realy Want To Do. Když ještě byla Cher mladá a neměla tisíce plastik, hrála její skupina fantastické písničky. Tak co třeba tato?

Cher- Bang Bang. Taky stojí za poslech...

The Chi-lites "Have you seen her" O této skupině jsem se dozvěděl až tehdy, když jsem věděl, že právě tahle písnička sem patří- mrknul jsem na přehrávač internetového rádia, našel a hodil sem...

Petula Clark - Downtown Mladý pán kolegyně má podezíravou náladu, tak mu ji opravíme tímhle...:P

Judy Collins - Both Sides Now Ve volné chvilce v Hraničkách jsem přidal tento klenot...

The Four Tops- Reach Out I'll Be There Někdo neumí pouštět gramec...

Jackie DeShannon- Put A Little Love in Your Heart Nevypadá to ani na playback.

Jackie DeShannon- The Weight...zdá se, že mě tato zpěvačka zaujala... Tak jsem přidal další pecku!

Jethro Tull- Aqualung Od téhle trhlé art rockové skupiny mám rád snad jen jedno album, a sice Aqualung (potápěčský dýchací přístroj). Tak pro Borise přidávám stejnojmennou písničku! Že je Ian Anderson úžasnej!

Jethro Tull - Locomotive Breath Asi nejznámější věcička od téhle starodávné skupiny.

Percy Faith-Theme From A Summer Place Něco z trochu jiného soudku.

Jefferson Airplane- White Rabbit Sakramensky podmanivá písnička, tu tady zkrátka MUSÍM mít!

Jefferson Airplane- Somebody to love Ovšem, tahle skupina nepřišla jen s jedinou podmanivou melodií, a tak přidávám další, která sem patří taktéž, protože patří k mé "povinné četbě". Jinak, co jsem měl možnost slyšet, ostatní věci od této skupiny za moc nestojí. Škoda.

Mason Williams- Classical Gas je krásnou instrumentálkou, kterou vždycky zase a znovu rád slyším.

The Marketts- Out of Limits- další moje oblíbená instrumentálka. Nejsu si úplně jistej, jestli je tohle video originál, ale od originálu se velmi málo liší a zaujalo mně na tomhle videu, že je jedno z hodně mála na youtube s opravdu kvalitním zvukem, což je důvod pro volbu právě tohoto videa.

The Doors- Unknown Soldier Tuhle písničku mám taky rád, ale pozor: Některé záběry z videa nejsou pro slabší nátury!

John Miles- Music je jedna z mých nejoblíbenějších věcí za celý život

The Association- Along Comes Mary Další dost vyvedená věc. Do pořádné rockové hudby patří pořádná flétna, pak má jedině říz, pěnu a jiskru.

Chicago - Beginnings. Byla jednou jedna krásná šedesátá léta dvacátého století a kdesi, kdysi, se dala dohromady jedna parta šesti neobyčejných chlapů- moje nejoblíbenější- a ti úplně normálně hráli na trubku, trombón, flétnu, kytary, bicí, saxofon a plno dalších nástrojů. Tahle banda stojí určitě za více odkazů!

Chicago - Questions 67 & 68 Děsí mě, kolik úžasných věcí od Chicaga sem budu muset vypsat...

Chicago- Does Anybody Really Know What Time It Is?

Chicago- 25 or 6 to 4

Chicago- Introduction

Chicago - I´m a man

Chicago - Dialogue

Chicago- Lowdown


Johannes Brahms: Klavírní koncert č. 2 jsem přidal na žádost kolegyně o nějakou klavírní "pařbu". Tak jsem chvilku popřemýšlel a zjistil, že pokud sem mám dávat pořádnou hudbu, jak bylo původně v plánu, budu v tomto případě zabrousit do ještě staršího žánru. Tento koncert mně příjemně překvapil už po prvním poslechu, asi před pěti lety...

Johannes Brahms: Klavírní koncert č. 2- druhá část

Johannes Brahms: Klavírní koncert č. 2- třetí část

Johannes Brahms: Klavírní koncert č. 2- čtvrtá část

Johannes Brahms: Klavírní koncert č. 2- pátá část

Johannes Brahms: Klavírní koncert č. 2- poslední část

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.